Satıcı rehberi

Ürünüm satıldığında nasıl haberim olacak?
Sizi SMS, e-posta ve site içi bildirimiyle haberdar edeceğiz.

Ürünüm satıldı şimdi ne yapmalıyım?
Ürün satışını profilinden onaylayarak, 10 gün içerisinde kargolamalısın.

Satılan ürünümü nasıl göndereceğim?
Satılan ürünlerinizi onayladıktan sonra yalnızca size verilen referans kodunu paylaşarak anlaşmalı olduğumuz PTT kargo şubelerinden ücretsiz bir şekilde kargolayabilirsiniz. Kargoya referans kodu dışında herhangi bir adres bilgisi ve alıcı ismi vermen gerekmez. Yalnızca BUUK diyerek referans kodunu paylaşman yeterlidir. Kargo tesliminden sonra kargo takip numarası sisteme otomatik yansır, senin kargo takip numarası girmene gerek yok.
 
Eğer anlaşmamız dışında farklı bir kargo firması ile anlaşmanız var ise, ürünü kargoladıktan sonra kargo takip kodunu sisteme girmeyi unutmayınız.

Kargo ücretini kim ödüyor?
Kargo ücreti alıcıya aittir.

PTT dışında kargo firması ile gönderebilir miyim?
Eğer anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması var ise ve kargo gönderim ücretiniz 16 tl den daha az ise, hesabınızdan kargo ayarlarını düzenleyerek bilgileri girmeniz gerekmektedir.
Girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda ürünlerinize belirtmiş olduğunuz kargo ücreti eklenir. Kargo gönderimi yaparken gönderi ücretini sizler ödemektesiniz, sonrasında bizler kazancınıza ödediğiniz kargo ücreti kadar ekleme yapıp, hesabınıza yansıtmaktayız.
 
Sipariş teslim alındı ne zaman onaylanır?
Teslim tarihinden itibaren 3 gün içinde onaylamazsa sistem otomatik olarak siparişi onaylar.

Satılan ürünümü kargolamayı unuttum, ne yapmalıyım?
Satılan kitabı 10 gün içerisinde kargolamadığınız takdirde satışınız otomatik olarak iptal edilecektir. Ve ürün yeniden ilan listelemesinde görülecektir.

Sattığım ürün alıcıya ulaştı ama onaylanmadı ne yapmalıyım?
Teslim tarihinden itibaren 3 gün içerisinde alıcı tarafından onaylanmaz ise sistem otomatik olarak siparişi onaylar. Teslim tarihini, kargo takip numarasından görüntüleyebilirsiniz
 
Sattığım ürünün kazancı ne zaman hesabıma yansıyacak?
Satılan ürününüzün kazancı ve kargolama ücretleri alıcı onayından sonra ‘Hesabım’ sayfanızda görüntülenecektir. Kazancınız yasal iade süresi olan 14 gün sonunda hesabınıza yansıyacaktır. Lütfen banka bilgilerinizi hesabınıza eklemeyi unutmayın.

Oturum Aç Kayıt Ol Parolamı Unuttum Sıkça Sorulan Sorular