Hem bireysel hem kurumsal tüketici ve alıcıya, kazanç ve avantaj sağlamak için aynı platformda toplayan büyük bir pazar yeriyiz. Kitaplarınızı, oyunlarınızı ve kategorilerimiz arasında bulunan çeşitli ürün seçeneklerini satıp alabileceğiniz büyük bir buluşma noktasıyız. Siz tüketicilere kazanç sağlamak, geleceğimiz olan doğayı ve yeşili korumak, yenilenen dijital dünyaya hızlı ayak uydurmak adına yola çıkan ve gelişmeye devam eden BUUK, fiyat politikanızı kendiniz belirleyebildiğiniz online mağazanız olarak yola çıkmıştır. Her ürünü uygun fiyatlara alabilir veya dilediğiniz kadar ürün satıp kazanabilirsiniz. Buuk'ta alışveriş kazançlıdır ve BUUK ile siz daima kazanırsınız. İşte bu! Diyerek yola çıktığımız bu serüvende sizleri de hem alıcı hem de satıcı olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız.

BUUK, İŞTE BU! diyeceğiniz yeni nesil büyük fikir!
Üyelik işleminizi başlatmak için ÜYE OL butonumuzdan üyelik formu sayfamızı görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada doldurulması gereken alanları bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurarak hızlıca sitemize kayıt olabilirsiniz.
Hayır, tamamen ücretsiz.
Üyelik bilgilerinizi profil sayfanıza girerek düzenleyebilirsiniz.
Şifrenizi profil sayfanıza girerek Bilgilerimi Düzenle bölümünden gerekli adımları izleyerek değiştirebilirsiniz.
Şifrenizi unuttuysanız, Üyelik giriş ekranından Şifremi Unuttum kısmına tıklayarak yeni şifre alım işlemlerini başlatabilirsiniz.
Alım yaptığınız ürünlerinizi profil sayfanızdaki Siparişlerim kısmından görüntüleyebilirsiniz.
Sattığınız ürünlerinizi profil sayfanızda ki Satışlarım kısmından görüntüleyebilirsiniz.
Satışa sunduğunuz ürünlerinizi profil sayfanızda ki SATIŞTAKİ ÜRÜNLERİM kısmından görüntüleyebilirsiniz.
Buuk' un belirtmiş olduğu kategoriler içine giren tüm ürünleri satabilirsiniz. Kitap satmak için Kültür Bakanlığı tarafından onaylı (bandrollü) tüm kitaplarınızı sitemizde satabilirsiniz.Ürünlerin korsan yayın, fotokopi vb. basımlar ve yasaklı kitapların satışına kesinlikle izin verilmemektedir.

Tamamen ücretsiz. İstediğin kadar ürün ekleyebilirsiniz.
Buuk’ta her satılan ürün için komisyon oranımız %12’dir.
Sitemizde ilan vermek çok basit. Öncelikle ÜYELİK işlemlerini tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek kitap ilanınızı verebilirsiniz.
1.Satmak istediğiniz ürünü arama yaparak bulunuz. 2.Ürünü bulduktan sonra İLANLARIMA EKLE butonuna tıklayınız. 3.İlanlarım butonuna tıklayarak ÜRÜNÜ SATIŞA AÇ kısmına tıklayınız. 4.Ürün ile ilgili istenilen bilgileri ve fiyatlandırmasını yaptıktan sonra yayınla demeniz yeterli olacaktır. Eğer satmak istediğiniz ürün ilgili ekstra not düşmek isterseniz bununla ilgili de not kısmını doldurabilirsiniz.
Eğer satmak istediğiniz ürün sistemimizde gözükmüyor ise Ürün Talep Formu’nu doldurarak bizi bilgilendirmeniz yeterlidir. BUUK teknik ekibi 1 iş günü içinde ürünün tüm bilgilerini sisteme ekleyip sizlere bilgilendirme yapacaktır.
Satışta olan ürünlerinizi profil sayfanızdaki SATIŞTAKİ ÜRÜNLERİM kısmından düzenleyebilirsiniz.
Satmak istediğiniz ürünü satın aldığınızdaki değeri, yıpranmışlık durumunu (kondisyon) ve diğer satıcıların satış fiyatlarını göz önüne alarak fiyatlandırabilirsiniz.
Yeni: Yepyeni olup orijinal paketini içerir. Üzerinde veya içerisinde herhangi bir hasar içeren hiçbir ürün Yeni olarak nitelendirilemez.

Kullanılmış- Yeni gibi: Üründe çok çok küçük kozmetik kusurları (yıpranma, hasar vs.) olabilir. Fakat orijinal kabı bulunmalı, ürün temiz ve bozulmamış olması gerekir.Ürün ile ilgili tamamlayıcı medya bulunmayabilir.

Kullanılmış- Çok iyi : Üründe herhangi bir kusur bulunmaması gerekir. Orijinal kabı veya ilgili diğer dış koruma kutusu bulunmayabilir. Ürün ile ilgili tamamlayıcı medya bulunmayabilir.

Kullanılmış- İyi: Ürünün tüm parçaları eksiksiz olması gerekir. Üründe yıpranma olabilir. Üründe kullanımına engel olmayacak küçük hasarlar olabilir. Orijinal kabı veya ilgili diğer dış koruma kutusu bulunmayabilir. Ürün ile ilgili tamamlayıcı medya bulunmayabilir.

Kullanılmış- İdare eder: Ürünün dış koruma kutusu bulunmayabilir. Ürün ile ilgili kullanımına engel olmayacak hasarlar olabilir. Kitaplar ile ilgili sayfalar üzerinde okumayı imkansız hale getirmeyecek şekilde not, işaretleme veya lekeler olabilir.Kitap kesinlikle okunamayacak durumda olmamalıdır.

Not: Bazı ürünlerde bulunan tamamlayıcı elektronik medya unsurları için gereken kodlar tek kullanımlıktır. Bu yüzden, kullanılmış olarak nitelendirilen ürünler bu kodlar işinizi görmeyebilir.
Sizi SMS, e-posta ve site içi bildirimiyle haberdar edeceğiz.
Ürün satışını profilinden onaylayarak, 10 gün içerisinde verilen referans kodu ile kargolamalısın. Gerekli sürede kargolanmayan siparişler otomatik olarak iptal edilip, alıcıya ücret iadesi yapılmaktadır.
Satılan ürünlerinizi onayladıktan sonra yalnızca size verilen referans kodu ile anlaşmalı olduğumuz PTT kargo şubelerinden ücretsiz kargolayabilirsiniz.Kargolama yaparken alıcı adres bilgisi paylaşmanıza gerek yoktur. Eğer anlaşmamız dışında farklı bir kargo firması ile gönderim yapmayı tercih ederseniz, ürünü kargoladıktan sonra kargo takip kodunu sisteme girmeyi unutmayınız.
Kargo ücreti alıcıya aittir. Ürünlere kargo ücreti eklenip satış işlemi gerçekleşir.
Teslim tarihinden itibaren 3 gün içinde onaylamazsa sistem otomatik olarak siparişi onaylar.
Satılan ürünü 10 gün içerisinde kargolamadığınız takdirde satışınız otomatik olarak iptal edilecektir. Ve ürün yeniden ilan listelemesinde görülecektir.
Teslim tarihinden itibaren 3 gün içerisinde alıcı tarafından onaylanmaz ise sistem otomatik olarak siparişi onaylar. Teslim tarihini, kargo takip numarasından görüntüleyebilirsiniz.
Satılan ürünlerinizin kazancı ve kargolama ücretleri alıcı onayından sonra ‘Hesabım’ sayfanızda görüntülenecektir. Kazancınız teslim tarihinden sonra yasal iade süresi olan 14 gün sonunda hesabınıza yansıyacaktır.
Bu işlemi ‘Hesabım’ sayfanızdan gerçekleştirebilirsiniz.
Satışınızı satış bildirim onayı sırasında iptal edebilirsiniz.
Satılan ürününüz alıcı tarafından iade edilmek istendiğinde size iade sebebiyle beraber bilgilendirme yapılacaktır. Alıcı ürünü 3 gün içerisinde geri kargolamak ve bununla ilgili sitemize bilgilendirme yapmak zorundadır.
Maalesef sistem kurulumumuz buna müsaade etmemektedir.
Üyelik sırasında senden aldığımız TC numarası ile kazancı aktarmak istediğin banka hesap bilgilerinin aynı kişiye ait olması gerekiyor. Bu bilgiler uyuşmadığında satış kazancı ilgili hesaba para yatmaz.
Üye puanlarınız satış yaptığınız alıcılarınızın verdiği puanlara göre hesaplanıyor.
Satışta olan ürünlerinizi doğru bilgiler ile eklemiş olmanız çok önemli. Bunun yanı sıra satılan ürünlerinizin paketlemelerine dikkat ederseniz ve hızlı kargolama yaparsanız kimsenin bu özeniniz karşısında mutsuz olacağını düşünmüyoruz.
Öncelikle ÜYELİK işlemlerini tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edereürün satın alabilirsiniz.

1. Almak istediğiniz ürünü arama yaparak bulunuz.
2. Satın almak istediğiniz ürün için ‘fiyatları görün’ butonuna tıklayınız.
3. Size uygun gelen satıcı hangisi ise ‘sepete ekle’ butonuna tıklayınız.
4. Bulunduğunuz sayfa üzerinden sepetinize giderek adres bilgilerinizi ve ödeme için kredi kartı bilgilerinizi giriniz.
Satıcıyı ürünün satıldığını ve 10 gün içerisinde kargolaması gerektiğine dair bilgi mesajı gönderiyoruz. Satın aldığınız ürününüz kargoya verildikten sonra sitemiz üzerinden kargonuzu takip edebilirsiniz.
Alıcılar ödemelerini kredi kartı ve banka kartı ile yapabilir. Ödeme platform üzerinden sipariş esnasında alınır. Satıcı ürünü kargoya verip alıcıya gönderip alıcı ürünü teslim alana kadar bu ödeme güvenli Buuk havuz hesabımızda bekletilir. Alıcı ürünü alıp, siparişi onayladıktan sonra ürün bedeli satıcının Bakiye Hareketlerim sayfasında görüntülenecektir.Eğer ürünü teslim aldığınızdan itibaren 3 gün içerisinde sizden bir haber almazsak, ürün onaylanmış kabul edilir.
Hayır. Sepette kargo ücreti eklenmektedir. Her satıcı için ne kadar kargo ücreti ödeyeceğinizi detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
Aynı mağazadan tek seferde yapılan alışverişlerde her ürün için +1 TL kargo ücreti eklenir. Ancak farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılamaz.
Aynı satıcıdan aldığınız ürünler, tedarik süreleri farklı değilse tek kargoyla birlikte gönderilir. Farklı satıcılardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim olmayacaktır.
0850 259 94 49’u numarayı arayarak müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz.
Siparişiniz, 10 iş günü içerisinde kargoya verilmezse sistemimiz tarafından otomatik iptal edilir ve paranızın iadesi en geç 3 iş günü içinde hesabınıza yansır.
Almış olduğunuz ürün henüz kargolanmadıysa aldıklarım bölümünden siparişinizi iptal edebilirsiniz.
Teslim almış olduğunuz ürün, site üzerinde gösterilenden ve/veya tanımlanandan açıkça farklı olduğu durumda, en geç 14 gün içerisinde destek ekibimizle [email protected] adresinden veya 0850 259 94 49’u numarayı arayarak irtibata geçmenizi rica ederiz. İade talebinizi iletirken iade sebebini belirten fotoğraf ve detaylı bir tanımlamasını paylaşırsanız sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlamış oluruz. İncelemelerin ardından, beyanınızı doğrulanması halinde, ürünü 14 gün içerisinde kargolarsınız para iadeniz gerçekleştirilir.
Cayma Hakkı kapsamında iade kargo ücreti satıcıya aittir. İade talebiniz onaylandığı takdirde oluşacak iade koduyla anlaşmalı kargo firmamız ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. 0850 259 94 49’u arayarak bize ulaşırsanız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Mağaza siparişinizi onaylayana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Eğer siparişiniz onaylandıysa mağaza ürünü kargoya vermiş olabileceği için adres değişikliği yapılamaz.
Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz.